• خانه
  • اخبار
  • حضور مشاور بین المللی گردشگری در شهر جهانی یزد

حضور خانم سایدر مشاور بین المللی در حوزه استراتژی گردشگری در شهر جهانی یزد به دعوت منطقه ویژه علم و فناوری یزد

خانم اینگرید سایدر که توسط شواری عالی علوم ، تحقیقات و فناوری (عتف) به ایران سفر کرده اند به دعوت منطقه ویژه علم و فناوری یزد، بعد از ظهر پنجشنبه 26 بهمن ماه وارد شهر جهانی یزد شدند.

خانم سایدر، بعد از یک دوره 30 ساله فعالیت در بخش خصوصی و دولتی گردشگری کشور اتریش، در حال حاضر به عنوان مدیر موسسه مشاوره استراتژی گردشگری سایدر فعال هستند. همچنین ایشان چندین سال مدیریت دفتر ملی گردشگری اتریش و هم چنین مدیر ملی گردشگری دفتر کشور اتریش در شهرهای براسلز بلژیک، پراگ چک، کپنهاگن دانمارک را به عهده داشته اند.

ضمن بازدید ایشان از اماکن و جاذبه های گردشگری شهر یزد و میبد، صبح شنبه 28 بهمن جلسه ای در مرکز خدمات سرمایه گذاری یزد با حضور نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دانشگاه یزد، استانداری، اقتصاد و دارایی و هم چنین روسای تشکل های بخش خصوصی گردشگری تشکیل شد. در این جلسه به بیان دیدگاه ها در خصوص توسعه گردشگری و ارائه استراتژی­ها و راهکارها پرداخته شد.

هم چنین جلسه ای با حضور تشکل های بخش خصوص در محل هتل لاله یزد تشکیل و مدل های همکاری این موسسه اتریشی با فعالین حوزه گردشگری یزد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منطقه ویژه در نظر دارد پروژه های پیشران بخش گردشگری خود را با جذب سرمایه گذاران و مشاوران داخلی و بین المللی و با همکاری فعالین بخش گردشگری به انجام برساند.