• خانه
  • اخبار
  • حضور مدیران ارشد استان در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با محوریت برنامه منطقه ویژه علم و فناوری یزد

 

حضور مدیران ارشد استان در ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی با محوریت برنامه منطقه ویژه علم و فناوری یزد

منطقه ویژه علم و فناوری یزد با هدف آشنایی مدیران ارشد حوزه فناوری استان یزد با تجارب و راهکارهای توسعه اقتصاد دانش بنیان تور دو روزه ای با حضور رئیس شرکت شهرک های صنعتی استان یزد، رئیس خانه صنعت و معدن یزد ، مشاور ارتباطات و مدیر روابط بین الملل پارک علم و فناوری، مدیر فناوری اطلاعات و ارتباطات استانداری یزد، رئیس مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری، مدیر شتاب دهنده نوآوری گروه پیشگامان کویر و جمعی از مدیران عامل شرکت های فناور و کارشناسان حوزه علم و فناوری برگزار گردید.

 

بازدید از شرکت پارلا منسوجات

شرکت پارلا منسوجات تولید کننده انواع پرده توری در شهرک صنعتی سرمایه گذاری خارجی تبریز  قرار دارد. این طرح که در زمینه نساجی فعالیت می کند و ظرفیت تولید ۳ میلیون مترمربع انواع پرده توری را در سال دارا است.

 این شرکت با سرمایه گذاری بخش خصوصی خارجی (سرمایه گذار ترکیه ای) بیش از ۴۰ میلیون دلار و برای حدود ۸۵۰ نفر اشتغال زایی کرده است.

 ۴۰ درصد محصولات این کارخانه به کشورهای آسیای میانه، اروپا، روسیه، ترکیه و عراق صادر می شود و ۶۰ درصد دیگر برای تامین نیاز بازار داخل مورد استفاده قرار می گیرد. این واحد تولیدی در حال حاضر در سه شیفت کاری به صورت منظم به تولید مشغول است.

 

 

بازدید از شرکت هافمن

هافمن تولید کننده انواع پروفیل های یو پی وی سی با استاندارد جهانی و تکنولوژی روز دنیا از سال 1386 در زمینی به مساحت 18000 مترمربع و خط تولیدی به مساحت 6000 مترمربع با چهار خط اکسترودر تولید کشور اتریش و ظرفیت تولید سالانه 7200 تن در شهرک سرمایه گذاری خارجی تبریز فعالیت خود را آغاز نموده و در سال های 1393 و 1394 با اجرای طرح توسعه شرکت با افزایش پنج خط جدید اکسترودر و فضایی بالغ بر 2000 متر مربع به سالن تولید و قالب های جدید و همچنین اضافه نمودن سیستم پیشرفته و اتوماتیک میکس و تغذیه مواد، ظرفیت تولید شرکت به 17000 تن در سال ارتقا یافته است.

 

 

بازدید از شرکت همگامان

شرکت مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات همگامان در سال ۱۳۸۳، با تلاش در شهر تبریز تاسیس شد و برای پاسخ‌گویی به نیازهای مرتبط با فناوری اطلاعات شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف، تولید نرم‌افزارهای اداری، مالی و بازرگانی و ارایه‌ی مشاوره، طراحی و اجرای پروژه‌های مهندسی شبکه و امنیت اطلاعات را به عنوان فعالیت اصلی خود برگزید.

خوش (خدمات ویژه شهروندی) با شماره تلفن193 بزرگترین سامانه مکانیزه کشور، همانند یک پل ارتباطی بین درخواست کنندگان خدمت / کالا و تامین کنندگان خدمات / کالا ایفای نقش خواهد کرد.

 

حضور در مراسم افتتاحیه ششمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی و بازدید از نمایشگاه

 این نمایشگاه با حضور دكتر رضا رحماني وزير صنعت، معدن و تجارت، معاونین چندین وزیر،دكتر مسعود پزشكيان نايب رئيس اول مجلس، آيت ا... آل هاشم امام جمعه تبريز، دكتر خدابخش استاندار آذربايجان شرقي و صدها تن از صاحبان شركت ها و بنگاههاي دانش بنيان از ايران و چند كشور خارجي و مديران و مسئولين استاني مورد افتتاح قرار گرفت.

 

 

 

حضور در اتاق بازرگانی استان آذربایجان شرقی- تبریز

این جلسه با حضور معاونین استاندار استان های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی و دکتر فرشاد مومنی، استاد دانشگاه علامه طباطبایی رئیس موسسه دین و اقتصاد و صاحب نظر اقتصادی برای تبادل نظر و تعامل در زمینه های اقتصادی و فناوری بین سه استان یزد، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی برگزار گردید.

همچنین مدیرسازمان عامل منطقه ویژه علم و فناوری یزد  به تبیین ساختار، آیین نامه و اساسنامه، رابطه ماموریت‌ها و سطوح مناطق ویژه علم و فناوری پرداخت. در ضمن بروشورهای فارسی و انگلیسی منطقه ویژه علم و فناوری یزد در اختیار مخاطبان  قرار گرفت. از نکات مهمسوال بازدیدکنندگان در مورد کارکرد، حمایت ها و خدمات مناطق ویژه  علم و فناوری به واحدهای فناور و شرکت ها بود و تفاوت این خدمات با خدماتی که پارک های علم و فناوری در اختیار شرکت ها  قرار می دهد.

 

 

 

از نکات مهم و  قابل توجه پــس از برگزاری نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی به موارد زیر می توان اشاره نمود:

_        حمایت مدیریت ارشد استان آذربایجان شرقی(به ویژه استانداری) در پیگیری برنامه‌های مرتبط با منطقه ویژه علم و فناوری تبریز

_         انتخاب معاون هماهنگی و امور اقتصادی استانداری به عنوان دبیر ستاد برگزاری جشنواره

_    بسیج امکانات موجود استان (پشتیبانی و تعامل مناسب بین بخش دولتی و خصوصی) برای برگزاری باشکوه جشنواره(تامین خودرو جهت ایاب و ذهاب تیم های اجرایی به نمایشگاه، اسکان میهمانان و تامین غذا و تهیه پذیرایی میان وعده، غرفه و فضای مناسب به شرکت ها و تامین کلیه لوازم و تجهیزات موردنیاز به صورت رایگان)

_    حضور وزیر و مدیران ارشد کشور و استان در مراسم افتتاحیه(وزیر، رئیس دانشگاه آزاد، معاونین وزرا، مدیران ارشد استان در بخش دولتی و خصوصی و ...)

_        بازدید و حضور هیات های علمی و تجاری از کشورهای سوییس، آذربایجان، چین،مالزی،اتریش، فرانسه و ترکیه در نمایشگاه

برگزاری تعداد 29 مورد کارگاه آموزشی و تعداد 30 نشست تخصصی