• خانه
  • اخبار
  • سرمایه گذاری شرکت ایران مبین در پروژه شهر هوشمند یزد

شرکت گسترش الکترونیک مبین ایران (مادر تخصصی)، بزرگترین شرکت در حوزه ICT کشور هست که زیر نظر ستاد فرمان اجرایی امام (ره) فعالیت میکند. این شرکت با هدف سرمایه گذاری، توسعه و استفاده از فرصت‌های ملی و بین المللی بیش از یک دهه در بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال فعالیت می باشد. این شرکت با سیاست ورود در عرصه های سرمایه‌گذاری های پر مخاطره و دانش بنیان و همچنین انجام سرمایه‌گذاری در پروژه ها یا واحدهایی که نیازمند حجم گسترده سرمایه بوده و ورود و حضور سهامداران خُرد در آنها مشکل است، اقدام به سرمایه‌گذاری نموده و پس از راه اندازی و بهره برداری و یا بهبود وضعیت واحدهای سرمایه پذیر با سیاست عدم ماندگاری، نسبت به واگذاری سهام و انتقال آنها به سهامداران خرد اقدام می نماید.

در دور اول و دوم سفر نمایندگان این شرکت که سه شنبه مورخ 97/06/06و همچنین سه شنبه و چهارشنبه مورخ 3 و 4 مهرماه 1397، به دعوت منطقه ویژه علم و فناوری یزد انجام شد، جلساتی در 3 حوزه  شهر هوشمند، گردشگری هوشمند و دانشگاه هوشمند برگزار شد.

همچنین طی جلسه آشنایی با توانمندی شرکت های یزدی در حوزه ICT و راهکارهای اجرایی، 8 شرکت که در حوزه های اینترنت اشیاء، محاسبات ابری، داده های بزرگ، هوش مصنوعی و هم چنین فناوری های نوظهور در یزد فعالیت داشتند، به معرفی خود پرداختند.

در پایان مقرر گردید در صورت ایجاد زمینه همکاری، شرکت مبین ایران از حداکثر ظرفیت شرکت ها و توانمندی های یزد در اجرای این پلتفرم استفاده نماید.

مراحل اجرای طرح

         تصویب طرح در شورای اسلامی شهر یزد

         تشکیل کارگروه راهبری

         انعقاد تفاهم نامه بر اساس Master Plan

         نیاز سنجی فنی، اقتصادی سرویس ها

         ارائه BM سرویس ها

         تصمیم گیری نهایی و انعقاد قرارداد

با توجه به اینکه تفاهم نامه پروژه شهر هوشمند به امضای شهرداری یزد و شرکت مبین ایران رسید برای ادامه روند کار، طی سفر نماینده شرکت ایران مبین  سه شنبه و چهارشنبه مورخ 10 و 11 بهمن ماه به یزد، جلساتی با حضور مدیران دولتی و خصوصی ذیربط به تشریح سرویس های پیشنهادی شهر هوشمند یزد پرداخته شد.