• خانه
  • اخبار
  • ایجاد کارخانه نوآوری در بافت تاریخی شهر یزد

کارخانه نوآوری در بافت تاریخی

 

با توجه به سفر اخیر معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری به یزد تفاهم‌نامه راه‌اندازی کارخانه نوآوری در این شهر برای استقرار شتابدهنده­های تخصصی، استارت آپ­ها و شرکت‌های نوپا امضا شد.

این تفاهم نامه فیما بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، استانداری، منطقه ویژه علم و فناوری و پارک علم و فناوری یزد منعقد شد.

در بازدید سورنا ستاری، معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری ظهر روز دوشنبه مورخ ۲۴ اردیبهشت ماه مقرر شد کارخانه قدیمی و متروکه نخ ریسی درخشان در بافت تاریخی یزد با حمایت زیرساختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کارخانه نوآوری تبدیل شود. هدف از ایجاد کارخانه‌های نوآوری تسریع در تحقق اقتصاد دانش بنیان از طریق نوآوری و فناوری در تولیدات، حمایت از شرکت های نوآور، فناور و دانش بنیان، تسهیل در ایجاد مراکز شتابدهی، استقرار مراکز نوآوری در بخش های مختلف صنعتی، توسعه بازار لازم برای تجاری‌سازی محصولات و خدمات فنآورانه و ورود به بازارهاي جديد و نمایش توانمندی های یزد در حوزه فناوری های جدید برای بازدیدکنندگان می باشد.

همچنین کارخانه مذکور بستری را فراهم می کند تا شتاب دهنده ها (در حوزه هاي  صنعت سراميك، نساجي و گردشگري)، VC هاي تخصصي بخش خصوصي، فضاي كار اشتراكي، انجمن هاي تخصصي و مراكز تحقيق و توسعه گرد هم آیند.